Plant Wall - zielona ściana

Zielone ściany (plant wall), rośliny stabilizowane, sciany z mchów i żywych roślin - to nowoczesne rozwiązania na wykorzystanie ściany i sufitu biurowego wnętrza, które spowodują zdziwienie i podziw u osób przebywających w pomieszczeniu.

Nowa jakość wnętrza

Zielone ściany czy sufity z mchów to niezwykle efektowne rozwiązanie wykorzystania roślin w zagospodarowaniu biurowego wnętrza. Wertykalne ściany mogą być stworzone wielkoformatowo na całej głównej ścianie, jak i wypełniać fragmenty mniejszych powierzchni. Wykonywane przez nas ściany zieleni nie tracą świeżości ani efektowności wizualnej ze względu na odpowiednią konstrukcję i rozwiązania odpowiedzialne za nawadnianie.

  • Nowy charakter ścian i sufitów.
  • Unikatowa i niepowtarzalna forma.
  • Możliwość różnorodnych kombinacji różnych roślin.
Ściany wertykalne

Oferujemy instalacje designerskich ogrodów wertykalnych – te roślinne dekoracje z mchu, chrobotka lub kwiatów pozwalają na wprowadzenie do przestrzeni biurowej żywej zieleni. Atrakcyjność wizualna plant wall łączy się z jego korzystnym wpływem na jakość powietrza w pomieszczeniu. Projekty przygotowywane są na ścianie, dzięki czemu zajmują niewiele miejsca, równocześnie nadając wnętrzu ciekawy charakter. W połączeniu z ułatwiającym pielęgnację systemem automatycznego nawadniania zyskujemy innowacyjną formę sztuki, funkcjonującą bez potrzeby podlewania i przycinania.

Ściany wertykalne – historia żywych ścian

Dekorowanie budynków za pomocą roślin miało swój początek w czasach antycznych. Używano do tego winorośli o naturalnej skłonności do wspinania się po ścianach. Wraz z upływem czasu i rozwojem technologii, pozwalającej na podtrzymywanie różnych gatunków, można było tworzyć wertykalne ogrody o coraz większym stopniu skomplikowania. Tak dochodzimy do czasów współczesnych, gdzie projektowanie plant wall stało się funkcjonalną sztuką.

Czym są zielone ściany?

Zainstalowana na wytrzymałej konstrukcji zielona ściana z roślin to sposób na wprowadzenie do wnętrza zieleni, która zajmuje mało miejsca i pełni jednocześnie funkcję dekoracyjną oraz użytkową. Ogrody wertykalne to nie tylko designerskie dzieło artystyczne, stosuje się je również jako parawan dzielący przestrzeń w biurze i tłumiący hałas. Pomaga w tym łatwość demontażu i możliwość przeniesienia całej konstrukcji w inne miejsce. Do stworzenia panelu plant wall używa się też mchu lub porostu w rodzaju chrobotka. W tej wersji rośliny zostają specjalnie zaimpregnowane, dzięki czemu znika potrzeba pielęgnacji, a ich ciekawa forma pozostaje niezmienna przez długi czas. Możliwe jest projektowanie za pomocą tych roślin kompozycji płaskich, ale także wypukłych, tworzonych przy użyciu mchu kępkowego. Wszystko przygotowano w taki sposób, by nasączone substancją impregnującą porosty nie były łatwopalne.

Ściany z żywych roślin – dlaczego warto?

Duża obecność roślin, mchu lub chrobotka w przestrzeni użytkowej ma wiele zalet. Plant wall izoluje pomieszczenia akustycznie, a jednocześnie stanowi nowoczesną, zieloną ozdobę. Automatyczne podlewanie i naświetlanie redukuje konieczne zabiegi pielęgnacyjne do minimum, nie zużywając przy tym wiele wody, a sama zieleń jest całoroczna. Dzięki temu, małym nakładem pracy zyskujemy popularne i ekologiczne rozwiązanie designerskie, za pomocą którego bardzo szybko zmienimy nudne wnętrze we współczesną aranżację.
Skorzystanie z naszej oferty projektowania ogrodów wertykalnych to sposób na poprawienie jakości powietrza w miejscu, gdzie często przebywają ludzie. Docenią to pracownicy biurowi, ale również osoby spędzające dużo czasu w poczekalni, klienci domów handlowych oraz gabinetów kosmetycznych.
Miejsca takie jak salony SPA powinny rozważyć zainstalowanie plant wall lub zielonej ściany z mchu czy chrobotka ze względów marketingowych, ponieważ zieleń naturalnie kojarzy się ze zdrowiem, świeżością i odnową biologiczną. Ma to też znaczenie w oczach klientów ceniących sobie ekologiczne rozwiązania. Wkraczające w korporacyjną przestrzeń eko trendy dotyczą także sfery projektowania wystroju wnętrz.

Ściana wertykalna a samopoczucie i zdrowie

Bez względu na to, czy wybór padnie na wersję z roślinami, czy też z mchem i chrobotkiem, plant wall zmienia zimne, bezosobowe ściany w ciekawe artystyczne kompozycje, pobudzające do kreatywności i poprawiające nastrój. Zielone ogrody wertykalne mają także bardziej wymierne korzyści: ich obecność poprawia jakość powietrza, redukując ilość znajdujących się w nim szkodliwych związków. Przyczyniają się one też do utrzymania odpowiedniej wilgotności.

Z tego samego względu projektowanie podobnej dekoracji z roślin warto rozważyć również w domu. Wprowadzi ona do pomieszczeń o wiele więcej zieleni niż doniczkowe kwiaty.

Czy warto mieć w swoim otoczeniu zieloną ścianę?

Jest to inwestycja, której zalety można zauważyć w krótkim czasie po przeprowadzeniu instalacji. Projektowanie ogrodów wertykalnych bierze pod uwagę także aspekt ergonomicznej organizacji przestrzeni. Plant wall zajmuje mało miejsca, jest łatwy w demontażu i bez trudu przeniesie się go w inne miejsce. Zielona ściana z kwiatów, mchu lub chrobotka zapewnia wyjątkową dekorację, poprawia samopoczucie znajdujących się w jej otoczeniu osób i redukuje obecność zanieczyszczeń w powietrzu, a to wszystko bez konieczności podlewania czy przycinania roślin.

Pielęgnacja zielonych ścian

Cały proces projektowania ogrodów wertykalnych oparty jest na specjalnie przygotowanym systemie, zapewniającym mchom i roślinom rosnącym na zielonej ścianie odpowiednie warunki. Instalacja ta jest całkowicie automatyczna. Istnieje możliwość sterowania nią za pomocą aplikacji mobilnej, jak również ustawienia wcześniej zaprogramowanego planu naświetlania i nawadniania. Wszystko to pozwala zaoszczędzić czas, który w innym wypadku zostałby przeznaczony na pielęgnację roślin.

Mech na ścianie

Ciekawą wizualnie alternatywą dla zielonej ściany z roślin jest podobna forma ozdoby, wykorzystująca mech lub porosty, takie jak chrobotek reniferowy. Projektowany w ten sposób plant wall sprawdza się nie tylko w biurze, ale także w galeriach handlowych, w restauracjach, salonach piękności i SPA oraz poczekalniach.

Jak powstają zielone ściany z mchu?

W pełni rozwinięte i zachowane za pomocą roztworu z gliceryny mchy i porosty pozostają w idealnym stanie przez wiele lat. Zachowują swój kształt i kolor, tworząc plant wall, który się nie rozrasta i nie zmienia z czasem. Przy wykorzystaniu mchu czy chrobotka można projektować ciekawe wzory ogrodów wertykalnych, które wykorzystują gatunki płaskie lub kępkowe. Te ostatnie nadają zielonym ścianom trójwymiarowości, a obie ich formy można mieszać w dowolnych proporcjach.

Zalety ścian z mchu

Dzięki temu, że sposób przygotowania ściany z mchu lub chrobotka daje wyjątkową trwałość, jest to ozdoba na wiele lat. Dodatkowo, podobnie jak plant wall, nie wymaga wykonywania przy niej zabiegów pielęgnacyjnych i jest całkowicie samowystarczalna. Obecność roślin w przestrzeni użytkowej poprawia nastrój i przynosi ulgę oczom, pomagając im odpocząć od ekranu telefonu lub komputera. Zielone ogrody wertykalne pochłaniają też hałas, co przydaje się w wyjątkowo zatłoczonych miejscach. Oprócz typowo funkcjonalnych korzyści, istotną zaletą są walory dekoracyjne i możliwość dobrania kolorów porostów.

Mech leśny czy chrobotek

Alternatywą dla mchu są porosty, takie jak chrobotek reniferowy. Wyróżnia go duża ilość wariantów kolorystycznych pozwalająca na projektowanie kontrastowych paneli, na których tworzy się ciekawe kształty. Takie naturalne obrazy wykonywane z porostów aranżowane są przez naszych doświadczonych florystów, potrafiących wprowadzić do biura kompozycję zielonego, wertykalnego ogrodu idealnie podkreślającą nastrój wnętrza.

Gdzie sprawdzi się ściana mchu

Tego typu ozdoby to doskonały wybór we wszystkich przestrzeniach użytkowych, w których brakuje dodatku zieleni. Panele z mchu lub chrobotek na ścianę to ergonomiczna kompozycja, stanowiąca przy tym główny punkt dekoracyjny pomieszczenia. Plant wall nadaje się do każdego rodzaju podłoża, a także dowolnie dużego wnętrza: stworzysz z niego zielone dzieło pnące się od podłogi do sufitu albo małe dzieło przypominające obraz.

Zamów ogrody wertykalne w kwiatowym serwisie

Jeśli chcesz dodać do biura nieco zieleni, która będzie jednocześnie artystyczną ozdobą oraz korzystnym dla pracowników miniaturowym ekosystemem, skorzystaj z naszej usługi projektowania ogrodów wertykalnych. Oferujemy unikalne realizacje, które wprowadzą do Twoich wnętrz ekologiczne i nowoczesne aspekty, poprawią jakość powietrza i wilgotność.

W razie dodatkowych pytań lub chęci otrzymania wyceny zapraszamy do kontaktu. Nasi przedstawiciele opowiedzą Ci dokładnie o wszystkich możliwościach kompozycyjnych oraz o rozwiązaniach, których używamy podczas instalacji. Wybierz piękny plant wall z kwiatów, zieloną ścianę z mchu albo chrobotka. Te trwałe dekoracje zaskoczą Cię szybkością i łatwością montażu, a także minimalnymi potrzebami pielęgnacyjnymi.

Zobacz inne nasze usługi
Rośliny doniczkowe
Rośliny doniczkowe

Dowolność aranżacji i położenia powodują, że kwiaty w doniczce można postawić zarówno w niewielkim jak i okazałym biurze.

Zobacz więcej
Magiczny Natural Art
Magiczny Natural Art

Rośliny w kompozycji z akwariami i terrariami, tworzące magiczny Natural Art. Oferta dla najbardziej wymagających klientów.

Zobacz więcej
Rośliny doniczkowe
Pielęgnacja roślin

Kompleksowy serwis roślinny zaoszczędzi Ci czas i pieniądze. Zapewniamy fachowe doradctwo oraz okresowe przeglądy.

Zobacz więcej
Nasze doświadczenie w zielonych liczbach
Ponad
10
lat na rynku
Ponad
100
zielonych ścian
Ponad
200
zadowolonych klientów
Ponad
1000
wypielęgnowanych roślin

Essen - Kwiaty w biurach

Skontaktuj się z nami

Jesteś zainteresowany współpracą? Masz w głowie ciekawy projekt? Potrzebujesz pielęgnacji oraz opieki dla zieleni i kwiatów w biurze? Zadzwoń lub napisz!

Zadzwoń do nas

+48 695 855 949

Kwiaty w biurach

Główna siedziba firmy zlokalizowana jest w Krakowie.
Duże projekty wykonujemy na terenie całej Polski.